Zaznacz stronę

Organizując tegoroczne wolne może powinno się tym razem wybrać się w w całości inne miejsce aniżeli do tej pory. Może w zastępstwie wypadu nad morze pojechać w całości odwrotny kierunek i zasmakować przygody nad jedną z najsłynniejszych w Polsce rzek? Czeka tam na nas wiele przeróżnych atrakcji oraz ładnych pejzażów.

Południowa Rzeczpospolita Polska razem z Dunajcem to bardzo przyciągające tereny, jakie co roku przyciągają znaczna ilość turystów, a już wyjątkowo amatorów kajakarstwa górzystego, ale także cichego chwytania ryb. Bardzo atrakcyjny w tym rejonie jest szczególnie rafting dunajec.

Bywa to pewna forma flisu rzecznego specjalnie dla wędrowców, do którego używa się rozmaitych łodzi, pontonów bądź właśnie kajaków. Pieniński przełom na rzeczce zachęca znaczna ilość ludzi do tego typu aktywności. Aranżowane bywają one dla zorganizowanych grup zarówno dla dorosłych, jak i dla famili z potomstwem. To z pewnością niezapomniane przeżycie dla całej rodziny, możność doświadczenia fascynującej przygody oraz podziwiania pięknych widoków. Warto dlatego skorzystać z tego rodzaju opcji.

Naturalnie spływ dunajcem bywa organizowany przez wykształconych ludzi, a wszelcy uczestnicy są poprawnie ubezpieczeni dzięki kamizelkom ratunkowym, kaskom. Instruktorzy czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich w czasie spływu. Warto jednak mieć pojęcie, że to nie jedyne atrakcje pieniny w tym regionie. Znajduje się tam owszem Pieniński Park Narodowy, a okolice bywają zrealizowane imponującymi masami a także krajobrazy zapierają oddech w piersiach. W okolicznych miejscowościach znajdują się atrakcyjne zabytki czy regionalne muzea. Rejon obfituje także w rekreacyjne obszary nad jeziorem, dokąd można np. wybrać się na rejs widokowy. Niektóre przedsiębiorstwa oprócz spływów planują też inne zajęcia typu wyprawy rowerowe, wyprawy po górach, parki linowe czy nawet ćwiczenia nordic walking. Z pewnością jest więc to obszar, gdzie powinno pojechać się na wczasy i wypocząć w pięknym, górskim otoczeniu razem z całą familią. Nie musimy niepokoić się o pociechy, albowiem z pewnością nie będą się nudzić.