Zaznacz stronę

Beskid Śląski to jedno z pasm górskich należących do Beskidów Zachodnich. Wchodzi w skład prowincji Karpat Zachodnich. Do najwyższych szczytów zaliczyć trzeba Skrzyczne oraz Baranią Górę, które przekraczają 1200 metrów nad poziomem morza. Beskid Śląski ze względu na swoją charakterystykę i położenie jest doskonałym miejscem o wielu walorach turystycznych i dlatego nie ma się co dziwić, że pod tym właśnie kątem okolica rozwinęła się naprawdę doskonale. Większość miejscowości położonych na tym terenie to miejscowości typowo nastawione na turystykę i dlatego zdecydowana większość osób tam przybywających to właśnie wakacyjni turyści. Położenie blisko granicy z Czechami sprawia, żę w trakcie takich wyjazdów wielu naszych rodaków decyduje się takżę na to, by pojawić się na terenie Czech. W tym momencie Beskid Śląski bez wątpienia można zaliczyć to tych najbardziej popularnych pasm górskich w naszym kraju, gdzie każdego roku pojawia się masa turystów. Warto więc się bliżej z nim zapoznać i powiedzieć coś więcej o tym jakie miejsca są tam najważniejsze i co ciekawego będziemy mogli tam zobaczyć.

Piękny Beskid Śląski

Wydaje się, że nasz kraj ma rzeczywiście wiele do zaoferowania turystom I do wyjazdu warto się bardzo dobrze przygotować, wybrać takie miejsca, gdzie będzie najwięcej ciekawych atrakcji do zobaczenia. Oczywiście w tym zakresie Beskid Śląski będzie bardzo dobrą propozycją i na pewno warto będzie tam zajrzeć. Jeśli ktoś się tam wybierze może zobaczyć piękne górskie tereny. Zanim jednak zdecydujemy się na wyjazd trzeba wybrać dla siebie jakieś miejsce noclegowe. Na stronie arthostel.com.pl znajdziecie ciekawe porady, które mogą Wam to podpowiedzieć. Istotną kwestią będzie sprawnie tego miejsca, które chcemy rezerwować. Warto oczywiście wszystko bardzo dobrze zaplanować i zastanowić się co będzie nam najbardziej odpowiadało. Kluczowa sprawa to czuć się na takim wyjeździe komfortowo. A sam przejazd także ma znaczenie. Warto przejrzeć pod kątem przygotowania do wyjazdu stronę vento-complex.pl. Postaramy się Wam podpowiedzieć jak powinniśmy się zorganizować, by ten wyjazd rzeczywiście się udał i wszystko było przygotowane na 100%.

Atrakcje regionu

Beskid Śląski to taki obszar, który rzeczywiście jest świetnie przygotowany pod kątem turystycznym i to niezależnie czy pojawimy się

tutaj latem czy zimą. Jesli jednak nie znajdziesz nic dla siebie zawsze mozesz skorzystac z kasyno online. Nikt nie powinien się tutaj nudzić. Zobaczyć można wiele ciekawych miejsc, przejść po wielu różnorakich szlakach turystycznych oraz spędzić czas na punktach widokowych. Właśnie tutaj zaczyna się najdłuższy szlak górski w naszym kraju liczący 500 km i rozpoczynający się w Ustroniu na stokach Równicy, by skończyć się dopiero w miejscowości Wołosate w Bieszczadach. Przejście całego szklaku w najlepszym tempie rekordowym to 114 godzin przez najlepszych w naszym kraju ultramaratończyków. W okresie zimowym tereny Beskidu Śląskiego stają się miejscem, które jest centrum sportów zimowych i dlatego rzeczywiście bardzo wiele osób się tam pojawia, by pojeździć na nartach, a coraz częściej takżę po nich pobiegać.
Wisła – perła regionu
Wisła to najważniejsza miejscowość w regionie, która cieszy się wielką popularnością pośród wszystkich turystów, którzy tam przebywają. Przede wszystkim miasto z parkiem zdrojowym jest miejscem, gdzie będzie można w spokoju wypocząć. W okolicy mamy wiele pięknych szczytów, przepływa tędy w początkowym stadium królowa Polskich rzek a dla miłośników sportu to oczywiście stolica skoków narciarskich z domem Adama Małysza. Będzie można zobaczyć tutaj jego postać wykonaną z czekolady a także muzeum jego trofeów. Wyjątkowym miejscem jest przyjemny zaludniony rynek i deptak, który niektórym w okresie letnim przypomina bardziej nadmorski kurort, pod miastem skocznia w Wiśle Malince, w okolicy także Jezioro CZerniańskie, Wodospad na Wisełce i atrakcja turystyczna w postaci Zameczku Prezydenta RP.

Szczyrk – stolica narciarstwa

Okazuje się, że może w narciarstwie alpejskim od strony zawodowej nie jesteśmy mistrzami, ale jednak ma ono swoje istotne znaczenie dla naszych rodaków, ponieważ mamy okazję spędzić miło czas na nartach w okresie zimowym. Takim centrum w Beskidzie Śląskim będzie bez wątpienia Szczyrk, gdzie trudno o kwaterę w najpiękniejsze białe, śnieżne dni. Na stokach Skrzycznego znajduje się najwięcej wyciągów narciarskich w tym regionie i prowadzonych tam mamy ponad 60 km tras zjazdowych. To najwięcej na całym Podbeskidziu. W niewielkim na co dzień miasteczku mamy również największy ośrodek narciarski prowadzony przez Centralny Ośrodek Sportu , który odpowiada także za kolej krzesełkową na Skrzyczne. Nic dziwnego, że w czasie zimy jest to miejsce, gdzie pojawiają się miłośnicy białego szaleństwa z całego kraju i z przyjemnością spędzają tutaj czas. W okresie letnim Szczyrk nie ma tak wiele do zaoferowania i żyje swoim spokojnym życiem miasteczka turystycznego.
Jeśli nie liczymy wyłącznie na zwiedzanie tych najbardziej znanych miejsc warto odwiedzić również coś bardziej tradycyjnego, coś co żyje swoim wolnym góralskim życiem. Na uwagę zasługuje tutaj między innymi Istebna, Jaworzynka czy Koniaków. To właśnie w tych regionach mamy okazję zobaczyć normalne górskie życie, tutaj owce pojawią się na łąkach, a w Koniakowie będziemy mieli okazję zobaczyć najsłynniejsze koronki w naszym kraju. Można poznać również galerie lokalnych artystów, którzy podtrzymują górskie tradycje.
W okolicy znajdziemy również Ustroń, gdzie będzie się można wybrać na Równicę czy Czantorię. Warto się tam pojawiać również dlatego, że szlaki jakie tam mamy nie są tak bardzo wymagające i jeśli ktoś nie jest jeszcze gotowy na wyprawy na najwyższe szczyty powinien się poczuć najlepiej właśnie na takich terenach, gdzie te trudności nie będą aż tak znaczące. Beskid Śląski może się stać dla nas najlepszą uwerturą dla prawdziwych poważnych górskich wędrówek.