Zaznacz stronę

Długi weekend majowy, czyli popularna majówka, to pierwszy okres w roku, w którym pogoda i czas zachęcają do tego, by wyjechać poza miasto. W tym czasie można naprawdę odpocząć i zobaczyć coś ciekawego – zapraszamy.

Majówka nie musi być kosztowna – pieniądze to często wymówka, z powodu której zostajemy w domu, zamiast spędzić aktywniej czas po zimie. W biurach podróży jest wiele interesujących ofert last minute na majówkę zagraniczną w naprawdę atrakcyjnych cenach. Weekend majowy można także spędzić w kraju, wybierając gospodarstwo agroturystyczne lub jeszcze taniej – pobyt w domu znajomych. Tania majówka to również inne propozycje – wycieczki rowerowe oraz piesze, noclegi w schroniskach itp. Opcji jest sporo a większość z nich nie jest bardzo kosztowna.

Majówka w polskich górach, nad morzem lub nad jeziorami to ciekawa propozycja dla tych, którzy cenią polskie uroki. Inni mogą wykupić majówkę zagraniczną – zwiedzanie jednego z sąsiednich krajów lub nawet kilka dni w egzotycznym miejscu.

Seniorzy także mogą interesująco spędzić majowy czas, wybierając wycieczkę dostosowaną do ich potrzeb, możliwości i oczekiwań. Takie majówki z reguły zapewniają wyższy komfort odpoczynku, umiarkowany wysiłek fizyczny i dużo relaksujących atrakcji oraz rozrywek. Podobnie single mogą zapewnić sobie majówkę bez towarzystwa rodzin z dziećmi czy samych par, wybierając majówki dla singli. Dzięki temu otrzymają bez dopłat czy dokwaterowań pokoje jednoosobowe, towarzystwo innych singli i moc atrakcji.

W czasie majówki można posłać dziecko do dziadków lub na krótką, zorganizowaną wycieczkę, zapisać je do zielonej szkoły lub na półkolonie, dzięki czemu spędzi czas atrakcyjne a rodzice zyskają kilka chwil dla siebie.

Zwierzak w okresie wyjazdu majówkowego nie musi być kłopotem. Można wybrać hotele czy gospodarstwa, które przyjmują gości ze zwierzętami, powierzyć zwierzaka rodzinie lub przyjaciołom albo wykupić mu miejsce w hotelu dla zwierząt.